במירוץ החיים של זמננו יש הרבה לחצים ומתחים, לחלק מהאנשים ישנו רצון להגיע להישגים גבוהים בקריירה, בלימודים, זוגיות, משפחה וילדים, הרצון לשלב בין כל אלו. כל פעם שאנחנו מטפסים מדרגה מיד אנחנו רואים את הבאה בתור וכבר רצים לעברה.

יש לנו חברים שכל חג שבועות אנחנו מטיילים איתם, בעוד אנו יושבים בצימר החברה שלי מתכננת כבר את הטיול הבא. חלק מהאנשים נמצאים בתחרותיות בעבודה או שהם פריקים של שליטה והמילה האחרונה היא שלהם (כן אשתי היקרה). ישנם לחצים כלכלים, מתחים אשר מדירים שינה מעינהם לעיתים ישנן חרדות והגוף הינו במצב דרוך של ברח או הילחם המפריש הורמונים שגורמים לירידה בתפקוד המערכת החיסונית שבמילא עסוקה מצבי לחץ כאלו גורמים לעידוד מחלות דלקתיות שיכולות להופיע בפרקים, במעי, בעור.

לעלייה בלחץ הדם וישנו סיכון מוגבר לקבל התקף לב. בניגוד לזה יש מחקרים היום המעידים שהרפיה מסוגים שונים כאלו שמניתי באתר ופעילות גופנית קבועה אשר מקורה במזרח כגון: צ׳י קונג, טאי צ׳י ויוגה, מביאה לירידה בלחץ הדם, מעלים הורמונים התומכים בפעילות מערכת החיסון, מביאה לשינוי חיובי במצבו של האדם.


לאחרונה מצא ד"ר הרברט בנסון, מרצה לרפואה בבית-הספר לרפואה של אוניברסיטת הרווארד כי ההרפיה משנה גם את האופן שבו פועלים הגנים המעורבים בתגובת הגוף להרפיה, רוב הגנים הינם ממפתחי התגובה הדלקתית. לקריאת המאמר http://www.plosone.org/article/info:doi/10.1371/journal.pone.0002576