בדביר בנדק השחקן המוכשר, מגיש תוכניות הטלויזיה סבל מהשמנת יתר, לפני כחמש שנים אחרי שעבר ניתוח לקיצור קיבה והשיל 63 ק”ג. סקרנותו של דביר בנדק להבין את שאר הסכנות הבריאותיות האורבות לו, גוברת וגורמת לו לחפש מזור. דביר יעשה הכל כדי לפזר מעט מהחרדה  הקיומית שלו וככל הנראה גם שלנו מגורמי התמותה הנפוצים בעולם.

בפרק 9 המדבר על השמנת יתר- אני מראה לדביר איך מערכת העצבים שלו מגיבה כשהוא רואה תמונות המרגשות אותו, דביר לא התרגש מתמונות של בחורות בבגד ים (ככל הנראה לשמחת אישתו) אך כן מתרגש מלראות מנה גדושה של פסטה. הסנסור של מערכת הביופידבק מסוגלת להרגיש חלקיקי זיעה מולקולרים ולבטא אותם כגרף על מסך המחשב. 

 

בעזרת הביופידבק אני רותמת את האדם לשינוי ההתנהגותי, זה לא פשוט לעשות שינויים, שינוי תזונתי למשל עובר אצלי דרך שינוי תודעתי, התנהגותי. לשם כך אני משתמשת בביופידבק גם להערכת מצב וניהול לחצים וגם לשינוי מסגרות חשיבה. בעזרת סנסורים שונים אפשר ללמוד מהן התגובות שלנו ולהבין ממה אנו מתרגשים ומה הטכניקות המרגיעות אותנו ובכך להשפיע על התנהגותנו.

כך שלא משנה מה אתם רוצים לשנות, הבנת למידת מערכת העצבים יכולה להועיל לכם רבות, בשליטה על דחפים ובכך להוריד מאכילת יתר, התמכרות להתנהגות מתגמלת זו או אחרת. 

ביופידבק הוא עוד אחד מהכלים איתם אני עובדת ולכן אינו ניתן כטיפול בודד אלא ביחד עם כל גישתי ״בריאות מותאמת אישית״  בדיוק כפי שלא ניתן לעשות דבר עם מסמר ללא הפטיש, עם הבורג ללא המברג, כך להבנתי לא ניתן לטפל בביופידבק ללא הבנת התמונה המלאה של בריאותך הגופנית. 

 לפרטים נוספים על שיטת הטיפול שלי תוכלו לקרוא כאן.

דילוג לתוכן