לפני כחודשים התראיינתי אצל אבי עמית  – המפצח מתוכנית המגזין של אושר קוטלר. ששאל אותי  כיצד הצלחתי להתמודד כל כך יפה עם מחלת הסוכרת, לאזן את המחלה עד כדי כך שאני לא צורכת היום תרופות. אחת הדרכים הן הבנת המנגנון הביולוגי של המחלה, בזכות היכולות המדעיות שלי , החלטתי לאחר שנים של התדרדרות הסוכרת, ללמוד את המחלה, ללמוד על עצמי ועל הסוכרת הפרטית שלי. זאת במקביל להבנת מנגנוני הסוכרת הכלליים ואת התרופות המטפלות במחלת הסוכרת, הרגשתי שזאת הדרך כדי לעזור לגופי להתמודד עם המחלה.

כמדענית מיומנת במחקר יכולתי להגיע למידע יקר ערך על מחלת הסוכרת ועל הגישות השונות לטיפול בה. בנוסף, השתתפתי בכנסים מדעיים ורפואיים בנושא הסוכרת בכל רחבי הארץ. כמו כן, סרקתי פרסומים מדעיים ונדרשו לי כמה חודשים של התעמקות כדי להבין איך אוכל לעזור לגופי להתמודד עם המחלה ולאזן את רמות הסוכר.

ההבנה שלא לכולם מתאימה אותה תרופה הכתה בי באופן אישי, One size doen’t fit all.  הובחנתי לראשונה במהלך הריוני בשנת 2006. קיבלתי טיפול קונבנציונלי שכלל דיאטה והזרקת אינסולין, אך רמת הסוכר בדם שלי השתוללה והיה קשה מאוד לרסנה. רופאיי אמרו לי לא לדאוג ושהסוכרת תחלוף עם ההיריון. הסוכרת לא חלפה,  רמת הסוכר בדם המשיכה להיות גבוהה. כבחורה הנוהגת להיות ממושמעת צייתתי לכל ההנחיות של הרפואה הקונבנציונלית, והמשכתי בטיפול בסוכרת. 

קיבלתי את הטיפול התרופתי הנחשב לקו ראשון, אך המחלה רק התקדמה. לאחר מכן, ניתנו לי תרופות נוספות מקו שני, והן אכן איזנו מעט את הסוכר בדם, אך לאחר ההיריון השני שלי נאלצתי ליטול כמה כדורים גם מהקו השלישי וכעבור כמה שנים, בגיל 38, התחלתי להזריק אינסולין. בהיריון השלישי כבר חיברו אותי למשאבת אינסולין.

 השאלה שהכתה בי הייתה האם תרופות לא אמורות לרפא מהמחלה? כיצד אני נוטלת את כל התרופות הללו אבל רמת הסוכר נשארת גבוהה? באותו הזמן חשבתי שהחיבור למשאבת האינסולין הוא אחד הדברים הכי נוראים שיכולים לקרות לי! להיות מחוברת כל הזמן למכשיר מסורבל ומציק עם צינור שמחובר לי בבטן, מצפצף כשהסוכר עולה, מצפצף כשהסוכר יורד, ולא מתחשב בי כשאני הולכת לישון.

עד שיום אחד הגעתי להבנה שבעצם היותי מחוברת למשאבת אינסולין יש בידיי כלי נהדר שמראה לי את רמות הסוכר האישיות שלי בהתאם למה שאני אוכלת ובהתאם להרגשה שלי.ביררתי עם רופא המשפחה שלי האם אוכל להפסיק להזריק אינסולין. הוא ענה: “רק אם תצליחי לשפר את בדיקות הדם בצורה ניכרת, אוכל לשקול זאת”. מיד ניגשתי למשימה בנחישות, ותוך שלושה חודשים רמת הסוכר שלי ירדה במידה ניכרת.. הבנתי שמה שעשיתי זה בריאות מותאמת אישית. איך עשיתי זאת בדיוק?

תקראו בספר שלי בריאות מותאמת אישית , במיוחד כי הדרך הזו היא אישית ואשמח לעזור לכם לגלות אותה.

מימין, היום בהרצאה על איזון הסוכרת, ללא תרופות וללא זריקות. משמאל, אז עם משאבת האינסולין

דילוג לתוכן